Skip Navigation LinksAnnouncements
Tüm Duyurular

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) ile Kuzey Kıbrıs Sigorta Reasürans Şirketler Birliği arasında iş birliği protokolü imzalandı

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) ile Kuzey Kıbrıs Sigorta Reasürans Şirketler Birliği arasında iş birliği protokolü imzalandı
Yayınlanma Tarihi: 18 Ekim 2019, Cuma

15 Ekim 2019, Salı günü DAÜ Rektörlüğü’nde imzalanan iş birliği protokolüne Kuzey Kıbrıs Sigorta Reasürans Şirketler Birliği adına Başkan Ülker Fahri, DAÜ adına ise Rektör Prof. Dr. Necdet Osam imza koydu.

İmza töreninde DAÜ Fen ve Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof Dr Mehmet Ali Özarslan, İşletme ve Ekonomi Fakültesi Dekanı Prof Dr Selcan Timur, Bankacılık ve Finans Bölüm Başkanı Prof Dr Nesrin Özataç, Matematik Bölüm Başkanı Prof Dr Nazım Mahmudov, Rektör Koordinatörü Yrd Doç Dr Davut Solyalı ile Kuzey Kıbrıs Sigorta Reasürans Şirketler Birliği yönetim kurulu üyeleri de hazır bulundu.

İmzalanan söz konusu protokol ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) sigortacılık sektörünün kapsadığı meslek ve hizmetlerin gelişmesi ve yaygınlaşması sağlanarak, DAÜ ile Sigortacılar Birliği arasında akademik ve sektörel faaliyetlerin yapılması ve yaygınlaşması hedefleniyor. Bu protokolle birlikte özellikle aktüerya bilimleri ile bankacılık ve finans öğrencileri birlik üyesi şirketlerde staj yapma olanağını elde etmişlerdir. Diğer taraftan sektör ile bu iki program öğrencilerini biraraya getirecek yılda en az bir kez olmak üzere atölye çalışması gerçekleştirilecektir. İki taraf arasında ortak mütabakat sonucu belirlenecek konu ve alanlarda araştırmalar yapılması, araştırma projeleri geliştirilip desteklenmesi, bilimsel tezlerin üretilmesi amacıyla sigortacılık sektörü verileri paylaşılıp sektörün daha da yaygınlaşması hedeflenmektedir.